Ne taip retai pasitaiko, kad pyktis iš darbų yra parnešamas namo, ir kokia buitinė smulkmena priverčia jį išsiveržti ant mylimo žmogaus. Ir supranti, kad taip elgtis negalima tačiau nieko su savimi negali padaryti. Taip atsitiko ir laiško autorei, kurios pastebėjimus ir mano atsakymą jai kviečiu paskaityti čia. Straipsnyje aprašiau konkrečią psichotechniką, kurią paėmiau iš S.Kovaliovo knygos "Žmogaus tobulumo NLP".
Ši problema yra gana dažna. Ir jos šaknys paprastai auga iš žmogaus vaikystės. "Kai buvai maža mergaitė, - rašiau psichika.eu skaitytojai į jo laišką - tave supantys suaugusieji atrodė stiprūs ir visagaliai. Tikėtina, kad mama ir tėtis, o gal ir kiti tave auginę suaugę žmonės slopino tavo iniciatyvą veikti savarankiškai, nekreipė dėmesio į tavo nuomonę, reikalavo, kad elgtumeis taip, kaip jiems patogu, gal net grubiai atstumdavo ar net aprėkdavo. Tu nesuprasdavai, kuo konkrečiai jiems neįtikdavai, tačiau prisiėmei sau kaltę, kad kažką darai ne taip. Tikėtina, kad kaltės jausmas ir baimė pasielgti netinkamai, atėjo iš šio laikotarpio." Pilnas klausimas ir visas mano atsakymas čia. Kviečiu paskaityti. Klausimas trumpas, tačiau atsakymas nėra vienareikšmis. Apie tai, kokios yra nemigos priežastys ir kaip galima sau padėti užmigti atsakiau straipsnelyje į vlmedicina.lt portalo skaitytojos laišką: "Ar galima pagydyti nemigą neuroprogramavimo metodais? Ar yra patirties šioje srityje? Kaip galima būtų panaudoti tai individualiai, namuose? Sigita, 54 m." Kviečiu paskaityti čia.
Gyva ir skaudi emigracijos tema. Tėvai išvyko uždarbiauti į užsienį, duktė liko Lietuvoje. Kaip jai gyvenasi? Sunkiai. Apie tai ji pasakoja savo laiške, parašytame psichika.eu. Jos laišką ir mano atsakymą kviečiu paskaityti čia. |
Istorija
September 2015
|