
Grožio kultas vyravo visais laikas, skyrėsi tik grožio supratimas. Graži, seksuali, geidžiama – kas nenorėtų tokia būti? Seksas ir seksualumas – žodžiai, kurie labiausiai pritraukia skaitytojų, žiūrovų dėmesį. Apie tai kalbamės su neurolingvistinės psichoterapijos konsultante Linga Švaniene.
Kas yra seksualumas? Ar tai aptempti drabužiai, ar tam tikras makiažas, o gal tam tikros kūno formos?
Pirmiausia atsiliepsiu į jūsų pastebėjimą, kad žodžiai „seksas“ ir „seksualumas“ labiausiai pritraukia skaitytojų dėmesį. Kodėl taip yra, atsakymas paprastas – draudžiamas vaisius saldus, o labai draudžiamas – labai saldus. Čia jau pasistengė mamytės, tėveliai, močiutės, seneliai, mokytojai… Ne taip retai pasitaiko, kad griežtos ir intensyvios gimdytojų pastangos apsaugoti vaikus nuo sekso būtent ir paskatina ankstyvas santuokas „dėl reikalo“. Įsivaizduoju, kad ir šio straipsnio skaitytojai žino ne vieną tokį atvejį.
Bet grįžkime prie seksualumo. Žvilgtelkime į „Wikipediją“: Seksualumas (lot. sexualis – susijęs su lytimi, seksu) – tai sąvoka, apimanti su lytimi ir seksu susijusius jausmus, artimumą (intymumą) ir elgesį tarp žmonių. Seksualumas dažnai yra tam tikra meilės, simpatijos ar dėmesio patraukimo forma: tam tikra apranga, elgsena, šukuosena, bendravimo būdas, meno kūriniai ir kt.
Iš čia matome, kad jūs visiškai teisi, paminėdama aptemptus drabužius, makiažą kaip seksualumo išraišką. Natūralu, kad tiek vyrai, tiek moterys siekia patraukti priešingos lyties atstovų dėmesį. Nesvarbu, kokiais rakursais žiūrėtume į žmogų, turėdamas fizinį kūną, jis yra biologinė būtybė, kurios brandiems atstovams daro įtaką vyriški arba moteriški hormonai. Vyriški hormonai skatina agresyvumą, siekimą išplatinti savo genetinę medžiagą kaip įmanoma plačiau. O moteriški hormonai suteikia savybes, užtikrinančias, kad bus rūpinamasi gimusiais vaikais.
Kita vertus, žmogus yra ir socialinė būtybė, kurios bendroji gerovė susipina iš įvairių reikšmingų dalykų. Pagal prof. Sergejų Kovaliovą, žmogaus gerovė priklauso nuo penkių pagrindinių dalykų: sveikatos, santykių su kitais, pasitenkinimo meilės/sekso srityje, savirealizacijos darbe ir pakankamo materialinio apsirūpinimo. Kaip matome, meilės ir sekso įtaka žmogaus gerovei turi svarbią reikšmę.
Skaityti toliau >>>